Gazete Baskılı Oje Nasıl Yapılır?

0215ag3sxa 02 Temmuz 2012 0 - 1.078 Kez Okundu
Gazete Baskılı Oje Nasıl Yapılır?

Bu bağlantılar ilginizi çekebilir :Düz renk oje sürerek dolaşmak, çoktan demode oldu. Artık tırnaklarını şekilden şekle, desenden desene sokmayana “modanın gerisinde kalmış” damgası vuruluyor. Bazı tırnak süsleme modellerinin oldukça abartılı olduğu bir gerçek. Ancak bir model var ki, çılgın tırnaklara göre daha sade ve şık görünüyor. Biraz sabırlıysanız, yapmak da gerçekten çok kolay.

Gelelim nasıl yapıldığına…

Öncelikle ihtiyacınız olanlar:

Koyu renk olmamak kaydıyla dilediğiniz renkte oje kullanabilirsiniz. Ancak beyaz ya da gazete rengine biraz daha yakın olan bej renkle daha güzel sonuçlar alacağınız kesin.
Gazete parçaları. (Burda da dikkat etmeniz gereken, gazetede küçük puntolu ve sık yazılar olan bir bölge bulmak. Genelde gazete reklamlarının alt kısmında minicik açıklamalar olur, o bölgeleri tercih edebilirsiniz. Gazetenin istediğiniz kısmını, tırnak üstlerinizi kapatacak büyüklükle kesip hazırlayın. Bu arada gazeteyi illa ki tırnağınızın boyutunda kesmeye gerek yok.)
Su
Top coat tabir edilen, şeffaf tırnak cilası.

Yapılışı da şöyle:

Öncelikle tırnaklarınıza seçtiğiniz ojeyi uygulayın ve iyice kuruyana kadar bekleyin. Sonra tırnağınıza göre kestiğiniz gazete parçalarından bir tanesini suya batırın ve iyice ıslanmasını bekleyin. Dikkatlice, kaydırmadan tırnağınızın üstüne yapıştırın ve birazcık bastırarak, 45 saniye kadar bekletin. Gazeteyi yavaşça tırnağınızdan ayırın. Aynı işlemi tüm tırnaklarınıza uygulayın. Son olarak tırnak cilanızı uygulayın ve kurumasını bekleyin.

Gazeteyi tırnağınıza yapıştırdığınız sırada, parmaklarınıza da mürekkep bulaşmış olabilir. Cilanızı uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra ellerinizi yıkarsanız, parmağınıza bulaşan mürekkepler çıkacaktır. Ancak çıkmazsa, bir kulak pamuğunu asetona batırıp, tırnak çevrenizdeki mürekkepleri temizleyebilirsiniz.

Gelen Aramalar: gazete baskılı oje nasıl yapılır,gazete baskılı oje,oje sanatı,oje desenleri nasıl yapılır video,oje modelleri gazete,gazete kagıdıyla oje

Bu yazıyı beğendiyseniz, bize katkıda bulunmak için soldaki beğen butonuna tıklayınız...


Yorum Bırakın »

Ping your blog, website, or RSS feed for Free arkadaşlık sitesi Çanakkale Haberleri zayıflama yöntemleri e bordro oyun hileleri alarm sistemleri arkadaş arıyorum diyet nasıl yapılır internetten para