Resim Bulunamadı

Gazete Baskılı Oje Nasıl Yapılır?

2 Temmuz 2012
1.129 Kez Okundu
 • Gazete Baskılı Oje Nasıl Yapılır?

  Düz renk oje sürerek dolaşmak, çoktan demode oldu. Artık tırnaklarını şekilden şekle, desenden desene sokmayana “modanın gerisinde kalmış” damgası vuruluyor. Bazı tırnak süsleme modellerinin oldukça abartılı olduğu bir gerçek. Ancak bir model var ki, çılgın tırnaklara göre daha sade ve şık görünüyor. Biraz sabırlıysanız, yapmak da gerçekten çok kolay.

  Gelelim nasıl yapıldığına…

  Öncelikle ihtiyacınız olanlar:

  Koyu renk olmamak kaydıyla dilediğiniz renkte oje kullanabilirsiniz. Ancak beyaz ya da gazete rengine biraz daha yakın olan bej renkle daha güzel sonuçlar alacağınız kesin.
  Gazete parçaları. (Burda da dikkat etmeniz gereken, gazetede küçük puntolu ve sık yazılar olan bir bölge bulmak. Genelde gazete reklamlarının alt kısmında minicik açıklamalar olur, o bölgeleri tercih edebilirsiniz. Gazetenin istediğiniz kısmını, tırnak üstlerinizi kapatacak büyüklükle kesip hazırlayın. Bu arada gazeteyi illa ki tırnağınızın boyutunda kesmeye gerek yok.)
  Su
  Top coat tabir edilen, şeffaf tırnak cilası.

  Yapılışı da şöyle:

  Öncelikle tırnaklarınıza seçtiğiniz ojeyi uygulayın ve iyice kuruyana kadar bekleyin. Sonra tırnağınıza göre kestiğiniz gazete parçalarından bir tanesini suya batırın ve iyice ıslanmasını bekleyin. Dikkatlice, kaydırmadan tırnağınızın üstüne yapıştırın ve birazcık bastırarak, 45 saniye kadar bekletin. Gazeteyi yavaşça tırnağınızdan ayırın. Aynı işlemi tüm tırnaklarınıza uygulayın. Son olarak tırnak cilanızı uygulayın ve kurumasını bekleyin.

  Gazeteyi tırnağınıza yapıştırdığınız sırada, parmaklarınıza da mürekkep bulaşmış olabilir. Cilanızı uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra ellerinizi yıkarsanız, parmağınıza bulaşan mürekkepler çıkacaktır. Ancak çıkmazsa, bir kulak pamuğunu asetona batırıp, tırnak çevrenizdeki mürekkepleri temizleyebilirsiniz.  Gelen Aramalar: gazete baskılı oje nasıl yapılır,gazete baskılı oje,oje sanatı,yazı baskılı oje,gazeteli oje yapımı,oje modelleri nasıl yapılır
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Suna Dumankaya Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları
  Suna Dumankaya Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları
  2014 Yaz Sezonu Trend Renkleri
  2014 Yaz Sezonu Trend Renkleri
  Hipertroid Nedir?Belirtileri Nelerdir?
  Hipertroid Nedir?Belirtileri Nelerdir?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>